7 سین رو بهتر بشناسین

سفره 7 سین زیبایی و لذت خاصی به عید نوروز میبخشه و از مراسمای زیبای سال هستش.سنجد،سماق،سیب،سرکه،سیر و سمنو 7 سین سفره هفت سین هستن و در کنار اونا قرآن کریم با ارزش همراه با سکه،ماهی قرمز و … قرار داره.در سفره 7 سین میشه سمبلی از طول عمر،سلامت و زندگانی رو دید.

سبزه، مظهر سلامتی روح و روان

سبزه مظهر سرسبزی و شادابیه و قرار دادن اون در سفره هفت سین به این منظوره که ما با سبز کردن دانه و توجه به گل، سبزه و گیاه به شادی و سرحالی که غذای روح و اندیشه س، هم توجه کنیم.

این در حالیه که همیشه پیشنهاد می شه کهافراد  در همه حال به فکر حفظ سلامت روح و جسم خود باشن، چون سرچشمه موفقیت در جامعه بشری، سلامت جسم و روونه.

سیب؛ نماد سلامتی، عنصر جوونی

خوردن یه عدد سیب در روز ، مریضی رو دور می کنه. این میوه سموم بدن ، به خصوص اسیداوریک رو دفع می کنه و در نتیجه درمان خوبی واسه مبتلایان به مریضی روماتیسم، درد مفاصل و نقرسه. هم اینکه سیب ترشحات غدد ، مخصوصا بزاق و ترشحات معده رو تقویت و به هضم غذا کمک می کنه.

آدمایی که از ناراحتی معده رنج می برن می تونن واسه هضم آسون تر، این میوه رو به صورت رنده شده یا پخته بخورن . هم اینکه به افراد پیشنهاد می شه واسه درمان یبوست، تنبلی روده و کبد، سیب رسیده رو با پوست بخورند.

معده و بدن

میوه خشک سنجد قابضه و به خاطر این در درمان اسهال سودمنده. این در حالیه که آرد میوه سنجد به دلیل داشتن مقدار زیادی قند، در درمان اسهال به کار میره. علاوه بر این آرد گوشت ، پوست وهسته سنجد مقوی معده و بدنه. واسه این منظور به افرد پیشنهاد می شه، آرد تموم میوه اونو با کمی شیره انگور در شیرحل کرده و بخورن.

هم اینکه میوه سنجد سر شار از ویتامینای A و B و شامل کمی ویتامین K است. ترکیبات فلاونوئیدها و اسید چرب های موجود در سنجد مانند اسید لینولیک، اولئونیک و استرولا مانند سیتروسترول دارای خاصیت ضد التهابیه.

علاوه بر این سنجد واسه قلب و کلیه ها سودمنده و اندازه کلسیم در سنجد بسیار بالاست  که از نرمی استخون جلوگیری می کنه.

سیر، دکتر طبیعی

علاوه بر اون که سیر به صورت خام، پخته یا ترشی مصرف می شه، در طب و داروسازی هم کاربرده های فراوون داره. واسه سیر اثر ضد عفونی کننده ، اشتها آور، پایین آورنده فشارخون ، چربی و کلسترول بد و هم اینکه درمون اسهال ، سردرد و سرگیجه گفته شده.

سرکه، درمان کبودی دور چشم

سرکه یکی از فرآورده های به درد بخور انگوره که تحت اثر مخمری خاص بدست میاد. این چاشنی نه فقط طعم مطبوعی به غذاها میده، بلکه هضم خیلی از مواد مانند گوشت رو آسون می کنه.

هم اینکه مالیدن سرکه به محل نیش زنبور، پشه و بقیه حشرات خوبه و واسه درمون زخم ها و تاول به کار میره. مخلوط کمی سرکه و عسل کبودی دور چشم رو برطرف می کنه. اما افراد باید مراقب باشن که در بین مصرف، این مخلوط وارد چشم نشه.

سرکه رقیق شده و کمی نمک در درمان گلودرد و هم اینکه واسه محکم کردن لثه تجویزمی شه. هم اینکه واسه سرکه خواصی مانند جلوگیری کننده فشار خون و کاهنده کلسترول گفته شده و سرکه در کنترل وزن بدن و درمان عفونت ها هم موثره.

سمنو، غذای ضد پیری

سمنو ارزش غذایی بسیاری داره، جوونه گندم که عنصر اصلی تشکیل دهنده اون هستش شامل ویتامینای B وE، پروتیین از نوع عالی ، مواد معدنی ، فیبر و مواد به درد بخور دیگه س. در گندمی که جوونه می زنه ، علاوه بر این که تموم این مواد به طور کامل حفظ می شه، در جریان جوونه زدن، تغییرات عجیبی به وجود میاد که در نتیجه اون ویتامینا و مواد حیاتی گندم به مقدار زیادی زیاد می شه.

هم اینکه اسیدای نوکلییک RNA و DNA که به زیادی در جوونه گندم وجود دارن در جلوگیری از پیری سلولا بسیار موثرهستند. سلنیم و منیزیم موجود در جوونه گندم در جلوگیری از شکلای جور واجور سرطان و به خصوص فیبر موجود در اون در پیشگیری از بروز سرطان کولون موثره.

منبع : اصفهان امروز

.

منبع : hidoctor.ir