هرچند این روش ها به یه وقتی منحصرا در اختیار این دسته بوده اما مهاجرت ها دلیل شده بین مردم کشورای جور واجور عادی شه؛ روش هایی که دلیل موندگاری بیشتر اونا طبیعی بودن و اقتصادی بودن شونه.

ایران

بند انداختن از جمله روش های عادی اپیلاسیون در خاورمیانه و جنوب شرقی آسیا هستش که اصل اون به ایران برمیگرده. زنان ایرونی به کمک یه نخ کتون نازک که بین گردن و دو دست قرار می گیرد، موهای زاید رو برمی داشتن. این همون کاریه که با موم گرم و سرد هم می توان انجام داد فرقش اینه که نخ دلیل کش اومدن پوست نمی شه و وسیله ای عالی واسه برداشتن موهای نواحی حساس مخصوصا موهای صورت و ابروه. درد بند کمتر از درد موچینه و کار هم سریع تر به اتمام می رسد. امروزه به کار گیری بند در خیلی از کشورها از جمله اسپانیا و کانادا بین زنان مرسومه.

هندوستان

در همه نواحی جنوب آسیا به کار گیری آرد نخود واسه پاکسازی و لایه ورداری پوست و مقابله با جوش چیزی رایجه.

زنان این کشور آرد نخود رو با آب یا چای مخلوط کرده و به شکل خمیر در می بیارن و بعد روی صورت می مالند تا جایی که پوست به طور کامل پاک شه و در آخر پوست رو می شویند.

 بعد از انجام این کار پوست به طور کامل نرم و تمیزه.

اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین در این کشور مردم از همین خمیر و در کنار اون از آب لیموترش واسه سفید کردن آرنج و زانوهای خود استفاده می کنن.

روسیه

مردم روسیه صورت های سرحال و جوونی دارن. بیشتر زنان سنتی این کشور علاقه ای به به کار گیری وسایل آرایشی نداشته و فکر میکنن دلیل زیبایی پوست شون نوشیدن روزانه کفیره.

کفیر یه جور نوشیدنی پُرکالری و غنی از باکتری های پروبیوتیک، کلسیم، پروتئین، ویتامین ها مخصوصا ویتامین B و ریزمغذی ها هستش. بررسی های فراوون نشون داده مصرف کفیر دلیل هضم بهتر مواد غذایی می شه و همین موضوع بر تازگی و زیبایی پوست اثر می گذارد.

نیجریه

نیجریه ای ها از یه جور درخت که در 20 کشور آفریقایی از سنگال تا سودان رشد می کنه و ساحل اسمشه، روغنی می گیرند به نام کارتید که از اونم به عنوان یه ماده غذایی و هم کرم مرطوب کننده پوست استفاده می کنن. طبق گفته اطبای سنتی آفریقا این شیره می تونه شکلای جور واجور ناراحتی های پوستی از جمله اگزما و جوش رو برطرف کرده و واسه سرماخوردگی هم خیلی خوبه.

مردم نیجریه میوه درخت ساحل رو جمع می کنن و بعد از خشک شدن اونو می جوشانند. روغنی که روی سطح آب می آید رو جمع می کنن و فکر می کنن این روغن غنی از مواد طبیعی ضد حشره س.

اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین خواص ضد التهابی و ضد میکروبی هم داره. مردم نیجریه بین سرماخوردگی و گریپ شدن بینی این روغن رو به دور و بر بینی خود می مالند و در صورت داشتن گلودرد اونو می خورند و واسه قشنگ تر شدن و مرطوب نگه داشتن پوست شون روی بدن می مالند.

ژاپن

از جمله روش های زیبایی که مردم ژاپن به اون علاقه بسیاری دارن حموم کردن با گیاهان و عرقیات معطره. ژاپنی ها فکر می کنن حموم کردن یه جور مدیتیشنه که نه فقط جسم بلکه روح رو هم پاک می کنه. به خاطر همین بیشتر ژاپنی ها هر شب قبل از خوابیدن دوش می گیرند. اونا اول بدن خود رو به کمک یه برس دسته بلند ماساژ داده و ناپاکی رو بیرون می کشن و در آخر با آب ولرم خود رو شست و شو می بدن. بعد وان رو با آب داغ پُرکرده و در اون گل و برگ های معطر می ریزن و واسه اینکه بدن شون خوشبو و پوست شون پاک شه یه مدت در اون می خوابند. این کار دلیل تازگی اپیدرم و سرحالی پوست اونا می شه.

برزیل

برزیلی ها مدت ها هستش از گیاه آواکادو هم به عنوان یه ماده غذایی و هم زیبایی استفاده کرده و از اون ماسک صورت، شامپو و کرم مرطوب کننده جفت و جور می کنن. این گیاه از 500 سال قبل از میلاد مسیح در مناطق لاتین آمریکایی کشت می شده و پر از چربی های مونوی غیراشباع و 20 نوع ریزمغذی متفاوت شامل ویتامین های A ، C، B6، E، روی، آهن و پتاسیمه.

مصرف چربی آواکادو دلیل کاهش کلسترول خون، التهاب ها و کاهش ترشح انسولین می شه و محرک بازسازی سلولیه. برزیلی ها میوه این گیاه رو با شیر و شکر مخلوط می کنن و روی پوست شون می مالند. حتی فکر می کنن نوشیدن این مایع دلیل روشن شدن پوست مخصوصا پوست های مشکی می شه.

آلمان

آلمانی ها توجه بسیار زیادی به حموم پا دارن. بر خلاف کانادایی ها که به زیبایی پاهای شون اهمیتی نمی بدن، آلمانی ها توجه بسیاری به این موضوع دارن و هر شب تلاش می کنن واسه 20 دقیقه پاهای شون رو در حمامی از آب ولرم و نمک و روغن های گیاهی بذارن. بعد پاها رو با سنگ پا ماساژ می بدن و از یه کرم مرطوب کننده استفاده می کنن.

سلامتیران

 

*

منبع : tebyan.net