آکایران : به نقل از دنیای اطلاعات: ممکنه تا حالا این تجربه رو داشتین که درست موقع رفتن به مهمانی متوجه جوش بدمنظره ای روی پوست صورت شدین و هیچ راه حل سریعی به ذهنتون نرسیده! اما نگران نباشین .نکات کلیدی زیر می تونن در پوش,ندن این جوشها بسیار به شما کمک کنن.

بنا : ۱. دقیقا مشخص کنین که چه یه تیکه از جوش و جوش رو می خواین بپوشونین.

۲. یه مرطوب کننده مناسب پوست تون رو انتخاب کنین. حواستون باشه که مرطوب کننده حتما بدون چربی باشه چون که وگرنه جوشاتون رو شدید شدن کرده و باعث می شه در کنار اون جوش آزاردهنده یکی دیگه هم ظاهر شه.

۳. حالا نوبت کانسیلره؛ بعضی برنده ها کانسیلرهای مخصوص پوش,ندن جوش دارندکه بهتر می تونن پوشش مناسبی بسازن؛ اما اگه اینجور کانسیلری نداشتید یا خیلی راحت پیدا نکردید باید بدونین که کانسیلر مناسب واسه این کار باید کمی پایه زرد داشته باشه. حواستون باشه کانسیلرهای زیر چشم که حالت کرمی شکل دارن و از رنگ پوست کمی روشن تر هستن اصلا مناسب این کار نیستن چون که قرمزیای پوست رو فقط روشن تر کرده و کاری می کنن که بیشتر جلوه کنن. واسه پوش,ندن جوشا، جای زخما و تتو باید سراغ کانسیلرهایی برید که تن زردرنگ دارن و تقریبا همرنگ پوست صورت هستن.

۴. با به کار گیری یه مرطوب کننده بدون چربی روی اون منطقه رو بپوشونین تا اگه دور و بر جوش پوسته پوسته ای به وجود اومده به طور کامل صاف شه. هم اینکه این مرطوب کننده کاری می کنه که کانسیلر و پودرهایی که واسه پوش,ندن استفاده می کنین بهتر روی پوست بخوابن.

۵. حالا نوبت زدن پودره تا هم رنگ صورت مات و یکنواخت و هم دووم کانسیلر روی جوش بیشتر شه. پودر مانع از این می شه که به این راحتیا کانسیلر از بین بره.

۶. حالا باید کرم پودر همیشگی تون رو روی تموم صورت بمالید تا پوست رنگی یکنواخت پیدا کنه. حواستون باشه وقتی که روی جوش رو با کرم پودر می پوشونید از حرکات ضربه ای استفاده کنین و اصلا کرم رو روی اون نمالید چون که کانسیلر زیرین هم پخش شده و دوباره قرمزی جوش رو می شه.

۷. پیشنهاد می کنیم با انگشت حلقه کانسیلر رو روی موضع مورد نظر بمالید چون که با این انگشت بهتر میشه کارای ظریف رو انجام داد.

چه کانسیلری انتخاب کنیم

شما باید کانسیلری انتخاب کنین که پایه رنگی گرم داشته باشه، حواستون باشه که کانسیلر نباید روشن تر از رنگ طبیعی پوست شما باشه چون در این صورت سفیدی بیشتر از اندازه زیر چشما بیشتر جلب توجه می کنه و چهره حالت طبیعی خود رو از دست میده. بهترین حالت اینه که کانسیلر دقیقا رنگ پوست باشه و وقتی روی پوست مالیده می شه اصلا رنگ اون مشخص نباشه، دنبال کانسیلری باشین که پوشانندگی بالایی داشته باشه، معمولا کانسیلرهای جامد(استیک) بیشتر می تونن این هدف رو برآورده کنن و باید بدونین که کانسیلرهایی که باید با اسفنج مالیده شن کمترین پوشانندگی رو دارن.

منبع :