به نقل از مدآنلاین : بارها شنیدین که واسه جلوگیری از چروک افتادن و آسیبای نور خورشید، باید از ضد آفتاب استفاده کرد و واسه نابود کردن خطوط صورت کرمای مخصوصی زد (هر متخصص پوست روی کره ی خاکی همین نسخه رو تجویز می کنه). این دو محصول پوست شما رو نورانی و عالی می کنه.

اما این چیزها تنها تیکه های این پازل نیستن. ستارگان سینما و موسیقی با نوشیدن مقدار زیادی آب و رژیمای سالم، پوست شون رو بی مشکل نگاه می دارن. ولی اینا هم کافی نیس. عادتای معمولی و سالمی هست که به شما پوستی قشنگتر از فرق سر تا نوک پا میده و شما از سادگی اونا حیرت زده میشین. این عادتای ساده بسیار زود نتیجه میدن.

 – به شیر بادام رو بیارین

اگه به خوردن برشتوک و شیرعلاقه دارین، یه خبر بد واسه تون داریم. خوردن شیر گاو واسه پوست مضره. کارشناسان پوست طی سالیان دراز رابطه بین خوردن شیر و جوش رو بررسی کردن، اما تحقیقات گذشته نشون میده که التهاب و کهیر پوست با خوردن شیر هم اتفاق میفته. دکتر ویتنی بو، متخصص پوست از نیویورک سیتی پیشنهاد میده که از شیر بادام به جای شیر گاو واسه تامین ویتامین دی بدن استفاده کنیم. خبر خوب اینه که پنیر و ماست تاثیری که شیر روی پوست میذاره رو ندارن.

زمان دوش گرفتن تون رو کوتاه تر کنین

 

دوش گرفتن طولانی با آب داغ فوق العاده س، اما از طرفی هم پوست رو خشک و ترک دار می کنه. شما باید از رطوبت طبیعی پوست (چربی و آب درون پوست تون) مراقبت کنین. چون پوست خشک و ترک دار مستعد التهاب، پیری زودرس، مردگی و تیرگیه. تحقیقات نشون میده که بهترین دوش گرفتن با آب ولرم و به مدت 5 دقیقه س. بعد به مدت 3 دقیقه  کردن بدن رو با کرم مرطوب کنین.

خواب کافی داشته باشین

 

کسائی که خوب کافی دارن، به مراتب پوست روشن تر و سالم تری دارن. خواب خوب باعث دوباره جوون شدن، بازسازی آسیبا و تولید کلاژنای جدید می شه. اگه شبا هشت ساعت نخوابید، ممکنه پوست تون آسیب ببینه. دکتر جانت گرف، متخصص پوست میگه: این بخشی از ریتم شبانه روزی شماس. شبا PH پوست تون تحلیل میره وجریان خون در مویرگ هاتون زیاد می شه. به این حالت از سلولا، تجدید حالت میگن. پوست تون سموم رو دفع کرده و سلولای سالم می سازه. اوهرشب 7 تا 8 ساعت خواب رو پیشنهاد می کنه.

مرتب ورزش کنین

 

شما می دونین که ورزش واسه بدن خوبه. اما می دونستین که باعث سلامت پوست هم می شه؟ با افزایش جریان خون، بدن و پوست سموم رو دفع می کنه. تحقیقات نشون داده که با تحریک غدد لنفاوی، از شر مواد زائد بدن خلاص میشین. این واسه پوست تون فوق العاده س. برخلاف قلب که خون رو به قلب پمپاژ می کنه، غدد لنفاوی در زمان حرکت به کار می افتن. ورزش کار سم زدایی رو انجام میده و پوست تون رو سالم تر و نورانی تر می کنه. اگه غدد لنفاوی شما تنبل باشه، پوست تون تیره و خسته و حتی زرد می شه. فقط یادتون باشه که نوشیدن زیاد آب باعث تسریع روند سم زدایی می شه.

مراقبه

 

رابطه  روشنی بین استرس و ظاهرخسته و کسل هست. هر چی استرس بیشتر باشه، بدتر به نظر می رسین. مراقبه یا مدیتیشن روزانه به طور زیادی استرس شما رو کم می کنه، هورمونا رو تنظیم می کنه و فشار خون تون رو پایین می آورد و غدد لنفاوی رو تحریک می کنه. هر روز چند دقیقه ریلکسیشن کنین و روی تنفس تون تمرکز کنین.

سالم آرایش کنین

 

آرایش می تونه واسه پوست خوب هم باشه. در واقع در خیلی از کشورای آسیایی خانوما به پوست جوون و مراقبت کامل از پوست شون معروف هستن. روز خانوما بدون به کار گیری کرم پودر یا بی بی کرم کامل نمی شه. این کرما یه لایه  اضافه مرطوب کننده و اس پی اف به پوست میده که در طول روز از پوست مراقبت می کنه. اگه از کالاهایی استفاده می کنین که از سیلیکون و روغنای معدنی ندارن، بهتره از کرم پودر استفاده کنین.

– به جای قهوه، چای سبز بخورین

گرواز گارسیا، متخصص تغذیه میگه: اگه قراره ترفندی واسه جلوگیری از پیری به شما یاد بدهم،  ترک کردن قهوه س. قهوه آب بدن رو میکشه و ایجاد التهاب می کنه. اون نوشیدن چای سبز رو به جای قهوه پیشنهاد می کنه. اگه شما به فرهنگایی که طول عمر زیاد داره نگاه کنین می بینین که اونا(به خصوص آسیاییا) چای سبز می خورن. اون میگه: چای سبز آنتی اکسیدان های قوی داره که با آسیبای سیستم بدن و از جمله پوست مقابله می کنه.

 مترجم: نسرین میرعربشاهی

 

منبع : modeonline.ir