برترینا: 1.    پیچیدن موهای خیس در هوله

اگه همیشه عادت دارین موهای خیس خود رو پس از حموم داخل هوله بپیچید و بالای سرتون جمع کنین، باید بدونین شامپوها و تقویت کننده ها هم نمی تونن به شما کمک کنن تا موی سالم داشته باشین. وقتی که مو خیسه، ساقه های اون حالت ارتجاعی خود رو از دست میدن و خیلی راحت  می شکنن. پس، با هوله خشک کردن مو، پیچوندن و قرار دادن اون داخل هوله یا محکم کشیدن و بستن اون باعث می شه تا ساقه های مو آسیب ببینن.

ترک عادت: با موهای خود با مهربانی رفتار کنین. موها رو به سمت پایین بکشین و فشار بدین تا آب اضافه اون خارج شه. بعد با هوله ای نرم به آرومی آب موها رو خشک کنین. اگه حتما می خواین موهای خود رو داخل چیزی بپیچید، به جای هوله، از تی شرت سفید نخی استفاده کنین چون پارچه واسه مو بسیار بهتره. واسه باز کردن گره خوردگیای مو بهتره از اسپریای نرم کننده یا تقویت کننده و هم اینکه شونهای با دندانه های بزرگ کمک بگیرین.


2.    شست وشو صورت با صابون هنگام صبح

به کار گیری پاک کننده های زبر و صابون زدن صورت هنگام صبح نه فقط به درد بخور نیس که به پوست آسیب هم میرسونه و چربیای لازم واسه پوست رو نابود می کنه. بهترین چگونگی نگهداری از پوست، شستن اون هنگام شبه چون در طول شب پوست pH جدید تولید می کنه و باعث افزایش تولید کلاژن می شوذ. پس، دوست دارین همه تلاش سلولای پوست رو با شستشو صبحگاهی از بین ببرین؟

ترک عادت: بهتره صبح پس از بیدار شدن از خواب صورت خود رو فقط با آب خالی بشورید و بعد مرطوب کننده یا ضدآفتاب بزنین. اگه از شب قبل آرایش روی صورت شما باقی مونده و مجبور به به کار گیری شویندها و صابون هستین، بهتره از شکلای جور واجور ملایم اونا استفاده کنین. از این به بعد هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که همه آرایش خود رو همون شب بشورید.

3.    لایه برداری زیاد

لایه برداری کردن پوست حس خوبی به آدم میده، اما این کار هیچ ضرورتی نداره چون پوست خودش به طور مرتب سلولای مرده رو پوسته ریزی می کنه. لایه برداری یا اسکراب صورت به طور مرتب با محلولا یا کرمای لایه بردار فقط منتهی به خشکی زیاد پوست و تحریک پذیری بالای اون می شه. حتی شاید طرف بخواد بیشتر پوست اندازی کنه تا به شفافیت دلخواه خود برسه و این خطرناکه.

ترک عادت: نباید بیشتر از یه بار در هفته پوست خود رو لایه برداری کنین. اگه پوست چرب دارین در اسکراب اون زیاده روی نکنین چون شاید نتیجه عکس بده و باعث شه تا پوست چربی بیشتری از خود تولید کنه. پیشنهاد می کنیم از اسید گیلوکولیک، اسید سالیسیلیک یا پاک کننده های براساس آنزیم یا برس، دستگاه های پوست خراش یا کیسه استفاده کنین. تلاش کنین به آرومی از این اجناس استفاده کنین. آثار زخم یا قرمز شدن نشونه های خوبی نیستن.

4.    بیرون و تو دادن برس ریمل

در آوردن و دوباره داخل کردن برس ریمل در تیوب اون باعث انتقال هوا به داخل ظرف می شه و اگه میکروب یا باکتری به برس ریمل چسبیده باشه با این کار باعث نفوذ اون به داخل و رشد و پرورشش میشین. هم اینکه هوا باعث می شه تا مایع ریمل بسیار زودتر از عادی خشک شه و دیگه قابل استفاده نیس.

ترک عادت: خیلی آروم برس ریمل رو باز کنین، به دیواره داخلی تیوب بمالید و بیرون بیارین، محلول اضافه رو در لبه درب خالی کنین و بعد استفاده کنین. تلاش کنین به اندازه لازم برس رو به مایع ریمل آغشته کنین تا دوباره مایع هوا دیده و آلوده شده رو داخل تیوب برنگردونین.

5.    استفاده همزمان از اجناس

شاید از اینکه محلولا و لوسیونای محافظ پوست بسیاری دارین به خود افتخار کنین، اما ممکنه این اجناس با هم کنار نیایند. این اجناس مواد تشکیل بده س مختلفی دارن و ممکنه دو محصولی که شما با هم استفاده می کنین، در کنار هم باعث آسیب دیدن و تحریک پوست می شه.

ترک عادت: واسه پاکیزگی پوست خود به آب، شوینده، SPF، محلولای موضعی یا اجناس آنتی اکسیدان دار اکتفا کنین. در صورت نداشتن آگاهی کافی بهتره با دکتر پوست یا متخصص زیبایی مشورت کنین.

6.    بی توجهی به گردن

بی توجهی به مرطوب کردن یا ضدآفتاب زدن به گردن باعث می شه تا سریع تر چروک شه و آثار پیری رو بیشتر در خود نشون بده. خیلی از خانوما فقط تا چانه خود رو ضدآفتاب یا مرطوب کننده میزنن و گردن رو به حال خود رها می کنن.

ترک عادت: هنگام به کار گیری کرمای مرطوب کننده یا ضدآفتاب روی صورت، اونا رو روی گردن خود هم بمالید. این کار رو به صورت حرکت رو به بالا و بعد رو به بیرون انجام بدین. حرکت رو به بالا باعث جلوگیری از شل شدن پوست می شه. حرکت رو به بیرون هم این اطمینان رو میده که همه قسمتای گردن از کرم پوشیده شده. از صابونای زبر، شویندهای پاکسازی کننده، مواد ضدچروک و پیری یا اجناس شامل اسید سالیسیلیک، گلیگولیک یا رتیونل روی گردن خود استفاده نکنین.

7.    استفاده زیاد از نی

شاید عقلانی باشه هنگام نوشیدن قهوه، نوشابه یا چای واسه لکه دار نشدن دندونای سفید خود از نی استفاده کنین اما این کار باعث می شه تا همیشه دهن خود رو جمع کنین تا نی رو درست نگه دارین و همین باعث چروک شدن و ایجاد خطوطی دور دهن شما می شه.

ترک عادت: از نی استفاده کنین اما لازم نیس اونو در وسط دهن خود بذارین بلکه در گوشه لب بذارین تا دور و بر لب چروک نشه.