: مغز آدم نقطه اصلی رابطه اون با دنیای دور و بر اونه و به خاطر همین مراقبت از ان باید جز اولینای سلامت باشه در زیر به عواملی می پردازیم که باید بسیار مراقب اون باشیم چون می تونن صدمات بدی به ما بزنه.

۱- نخوردن صبحونه : اشخاصی که صبحونه نمی خورن، قند خونشون پایین میاد. باید بدونین که تنها منبع غذایی مغز، قند خون است. در نتیجه کاهش قند خون، باعث تخریب و مشکل در کارکرد مغز می شه.

۲- زیادتر از اندازه غذا خوردن : در آدمایی که بیشتر از مقدار لازم بدنشون، غذا مصرف می کنن، خون رسانی به مغز مشکل می شه و به خاطر این، قدرت فکری اونا پایین میاد.

۳- کشیدن سیگار : افراد سیگاری باید بدونن که سیگار کشیدن باعث جمع شدن و کوچیک شدن مغز می شه و این عامل باعث به وجود اومدن مریضی فراموشی (فراموشی) می شه.

۴- مصرف کردن زیادتر از اندازه مواد شیرین : وجود قند اضافی در بدن، باعث توقف جذب پروتئین و سوء تغذیه به وجود اومده به وسیله اون و در نتیجه نابودی مغز می شه.

۵- آلودگی هوا : مغز بیشترین مصرف کننده اکسیژن در بدنه. ورود هوای آلوده به بدن موجب کاهش اکسیژن بدن می شه و به خاطر همین توانایی مغز پایین میاد.

۶- کمبود خواب : خوابیدن باعث استراحت مغز می شه. اگه کمبود خواب به مدت طولانی ادامه یابد، موجب تسریع مرگ سلولای مغزی می شه.

۷- کارکردن در مریضی : کار کردن زیاد یا درس خوندن موقع مریضی، ممکنه موجب کاهش کارآیی مغز و آسیب اون شه.

منبع :